BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 9535028
*
nr 953 5028
Ljusstakar
Ett par, Miranda, Svedala, höjd: 17 cm, keramik
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2015
kl 19:18:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 15:26:21
1
100 kr
6/4 17:34:26
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake miranda svedala
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27
-
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30
-
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:48
*
Ljusstakar
nr 953 5028
Ljusstakar
Ett par, Miranda, Svedala, höjd: 17 cm, keramik
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/4 15:26:21 | 1 | 100 kr |
| 6/4 17:34:26 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake miranda svedala
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27 -
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30 -
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:48



